Total time = $T_{t} + T_{p}$ of Sender + $T_{t} + T_{pro} + T_{p}$ of Receiver.
Total time = $16 + 0.75 + 0.16 + 0.25 + 0.75 = 17.91 msec.$
Useful time = $T_{t} (of Sender) = 16 msec$ (because transmission time of ACK is just an overhead)
Transmission efficiency = 16 / 17.91 =89.33%
Some people can make the mistake that 1 packet is being sent in 18.16 msec, so efficiency = 1/18.16, but that is wrong.
Efficiency has no unit, so the numerator and denominator must have the same units.
Hence, Efficiency is either $\frac{No- of -packets- sent}{No-of- packets- that- could've -been- sent}$
or
$\frac{time.utilized}{total.time}$

The answer is 86.5 to 89.5 in official answer key.